Хидраулична пумпа|Swing Motor|Производство на хидраулични мотори

Topkitparts е водечки независен снабдувач на хидраулична опрема и системи во Кина - доверлив во 100+ земји во светот

Ние обезбедуваме најширок избор на хидраулични брендови и компоненти.

Им помогнавме на илјадници клиенти ширум светот – обезбедувајќи им експертиза за хидраулична опрема и дизајн на системот што им дава конкурентна предност.

Што можам да направам за тебе?

„Ние работиме „Хаб“ за хидраулика
со 50+ хидраулични брендови“

Зошто да одберетеTopkitparts?

Професионална

Производител на висококвалитетна опрема за пумпање во Кина, специјализиран за хидраулична пумпа.

Искуство

Над 10 години искуство Фокусирајте се на производство на хидраулични пумпи.

Разни

Производство и снабдување со хидраулични пумпи, вентили, мотори, редуктори, менувачи итн.

Служи

24/7 Еден-на-Еден експерт за услуги на клиентите и техничка поддршка.

Со високи перформанси Аксијална клипна пумпа

Кавасаки K3VG пумпа

Лежишта со голема носивост

Механизам за поддршка на плочката од типот „половина лог“.

Широк опсег на контроли

Помошно полетување

Целосно избалансирана сферична вентилска плоча

Самокомпензирачки механизам за враќање на клипот

Механизам за контактирање на чевли без триење

Широк спектар на опции за пумпа

Цврста обвивка

Аксијална клипна пумпа со високи перформанси

Нашите главни брендови на хидраулични пумпи

Линде пумпа

rexroth пумпа

CATERPILLAR пумпа

Викерс пумпа

Данфос пумпа

паркер пумпа

Итон пумпа

Пумпа ДАКИН

Пумпа SUMITOMO

Висококвалитетна хидраулична пумпа Список на модели

OEM хидраулична пумпа

Topkitparts се професионален производител на хидраулични пумпи OEM со наш сопствен бренд. Нашата фабрика има повеќе од 10 години искуство во дизајнот и производството. Тие се извезени во многу земји ширум светот, како што се САД, Велика Британија, Австралија…

Дали имате искуство Прашањата Кога купувате хидраулична пумпа

хидраулични пумпи Видео

Процес на производство на хидраулична пумпа Linde

Вовед во функција на пумпата Кавасаки

K3V Кавасаки пумпа со високи перформанси

Водич за купувачи на хидраулични пумпи

Водич за купувачи на хидраулични пумпи

Партнери треба да бидеме благодарни

24/7 ЕКСПЕРТНА УСЛУГА НА КЛИЕНТИ

+ 86 150 539 47199

ЗА ТОПКИТПАРИТС

ЗА ТОПКИТПАРИТС

Shandong Topkit Construction Machinery Equipment Co., Ltd., е високотехнолошка компанија специјализирана за производство и снабдување со хидраулични пумпи, вентили, мотори, редуктори, менувачи итн.

Ние главно се фокусираме на хидраулични делови за хидраулични багери, а производите се серијализирани. Посветивме на следните три системи и пет серии производи. Специјализирани сме за систем за позитивен проток, систем за негативен проток, систем за контрола на сензори за оптоварување;

Нашите производи, конструирани со прецизно инженерство и беспрекорно внимание на деталите, станаа репер за квалитет во секторот за опрема за градежни машини. Со долгогодишно искуство под појасот, ние сме во првите редови во развивањето на напредни хидраулични решенија прилагодени да ги задоволат различните потреби на нашата глобална клиентела.

Разбирајќи ја важноста на доверливоста во градежниот сектор, Шандонг Топкит гарантира дека секој производ што ја напушта нашата фабрика е со највисок квалитет, придржувајќи се до строгите мерки за контрола на квалитетот и индустриските стандарди. Нашиот посветен тим од инженери и техничари постојано ги поместува границите на технологијата, со цел да ги подобриме и еволуираме нашите понуди за подобро да им служиме на барањата на индустријата кои брзо се менуваат.

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ТОПКИТПАРИТС

Најчесто поставувани прашања за хидраулични пумпи

Кога ќе го направите вашето истражување за терминот Topkitparts, може да се запрашате дали е легален. Морам да кажам дека Topkitparts е вистински производител на хидраулични пумпи од Кина.

Сите хидраулични пумпи може да се испорачуваат низ целиот свет по море, воздух или со меѓународна експресна логистика на DHL, FEDEX, UPS.

Еве водич за плаќање на хидрална пумпа со T/T (телеграфски трансфер), кредитна картичка (Mastercard, Visa) и е-проверка.

Имаме услуга за прилагодување за хидраулична пумпа
со вашите приспособени дизајни, вклучувајќи бои, логоа, големини на маси и повеќе специјални конфигурации.

  • Производите треба да бидат во нивната оригинална амбалажа.
  • Производите треба да бидат неискористени.
  • Производите не смеат да бидат оштетени од вас.
  • Производите треба да се вратат во рок од 30 дена од датумот на испорака.
  • Доколку производот е неисправен или оштетен, тогаш можете да го вратите во рок од 30 дена од датумот на испорака.

Да, имаме широк спектар на цртежи и прирачници за хидраулични пумпи достапни за ваше преземање. Овие се бесплатни за пристап.

Технички прирачник за хидраулични пумпи – Преземете PDF верзија на техничкиот прирачник за хидраулични пумпи. Прирачникот ги опфаќа сите аспекти на машината од моторот до електричниот систем, хидрауличниот систем и многу повеќе.

Прирачник за поправка на хидраулични пумпи – Преземете PDF верзија на прирачникот за поправка на хидраулични пумпи. Прирачникот ги опфаќа сите аспекти на поправка, сервисирање и одржување на вашата машина. Ова е задолжително ако сакате да ја одржувате вашата опрема да работи непречено.

хидраулични пумпи Каталог на делови – Преземете PDF верзија на каталогот за делови за хидраулични пумпи. Каталогот ги обезбедува сите потребни детали за да можете да нарачате токму она што ви треба кога ќе дојде време за замена или поправка на кој било дел од вашата машина.

Гаранција е временскиот период за кој се гарантира дека производот ќе работи. Временскиот период варира во зависност од производителот.

Обезбедуваме бесплатна доживотна техничка поддршка, бесплатна онлајн услуга, бесплатно ажурирање преку Интернет за сите производи што ги продаваме и најдобра цена во Кина!

Хидролна пумпа
Достапно е видео за инсталација. Ова видео ќе ви помогне брзо да ја инсталирате хидрауличната пумпа.

Да, мислам дека барањето за применливиот модел е поважно.

Блог за хидраулични пумпи

Хидраулични проблеми со тракторот New Holland
Решавање проблеми со хидраулична пумпа
Инженер за хидраулична пумпа Ли

Водич за решавање проблеми: хидраулични проблеми и решенија за трактор на New Holland

Њу Холандија, име синоним за земјоделска извонредност, им служи на земјоделците ширум светот со нивните најсовремени трактори и земјоделска опрема

Проблеми со хидрауличниот волан Sea Star
Решавање проблеми со хидраулична пумпа
Инженер за хидраулична пумпа Ли

Разбирање на причините и поправките за проблемите со хидрауличниот управувач на Sea Star

Пловењето низ огромните и непредвидливи води бара не само вештина, туку и сигурна опрема. Меѓу многуте сложени системи на

Отстранување на проблеми со хидраулична пумпа со камен spx
Решавање проблеми со хидраулична пумпа
Инженер за хидраулична пумпа Ли

Отстранување на проблеми со хидраулична пумпа со камен spx (Решенија 2023)

Отстранувањето на проблеми со хидраулична пумпа со камен Spx е голем проблем за клиентот. Верувај ми, затоа што се соочив со овој проблем

Дијаграм за поврзување на хидраулична пумпа на приколката за депонија
Решавање проблеми со хидраулична пумпа
Инженер за хидраулична пумпа Ли

Отстранување на проблеми со хидраулична пумпа за приколка за отпад (решение 2023)

Штотуку напишав за решенија за еден од најголемите проблеми со депониските приколки - решавање проблеми со хидраулична пумпа. Ако ти

Прашања и одговори за хидраулична пумпа

објасни како функционираат пумпите со ротирачки запчаник?

Пумпите со ротирачки запчаник работат на принципот на позитивно поместување, користејќи пар запчаници кои се испреплетуваат за да се движи течноста од влезната кон излезната страна на пумпата. Додека запчаниците се вртат, тие создаваат проширувачки шуплини на влезната страна кои вовлекуваат течност. Запчаниците потоа се спојуваат на излезната страна, намалувајќи го волуменот на шуплините и принудувајќи ја течноста да излезе под притисок. Вртењето обезбедува континуиран, стабилен проток на течност, што ги прави пумпите за менувачот ефикасни и сигурни за пренос на различни течности. Тесните толеранции помеѓу запчаниците и куќиштето на пумпата помагаат да се одржи притисокот и да се спречи повратниот проток, што ги прави погодни и за течности со низок и висок вискозитет.

Каква опрема работи со двете пумпи во автоматскиот менувач?

Во автоматскиот менувач, брзината што примарно ги придвижува и хидрауличната пумпа и пумпата за подмачкување е типично конверторот на вртежниот момент. Конверторот на вртежниот момент е поврзан со коленестото вратило на моторот и се врти со иста брзина како и моторот. Како што работи моторот, конверторот на вртежниот момент користи динамика на течности за да ја пренесе моќноста на брзините на менувачот и исто така ги придвижува пумпите на менувачот. Поточно, работното коло во конверторот на вртежниот момент е она што ги придвижува пумпите, обезбедувајќи го хидрауличниот притисок потребен за менување брзини и обезбедувајќи подмачкување на различните компоненти на менувачот. Овој централизиран систем обезбедува синхронизирано работење и е од клучно значење за перформансите на преносот.

Која е разликата помеѓу пумпите за перење притисок со директен погон и намалување на брзината?

Директниот погон и намалувањето на брзината се две конфигурации кои вообичаено се користат во пумпите за перење под притисок, и секоја има свои предности и недостатоци. Пумпата за директен погон е директно поврзана со моторот, што резултира со компактен дизајн и повисоки вртежи во минута, што е добро за преносливост и помалку сложено одржување. Сепак, овој дизајн може да доведе до побрзо абење и кинење на пумпата. Од друга страна, пумпите за намалување на брзината користат систем за пренос за да го намалат вртежите во минута од моторот до пумпата, нудејќи поголема издржливост и подолг животен век, но по цена на големината и тежината. Тие обично се користат во индустриски услови каде што долговечноста и ниското одржување се клучни.

Каков тип на пумпа се користи за многу вискозна течност и зошто?

За ракување со многу вискозни течности, најчесто се користат пумпи со позитивно поместување, како што се пумпи за запчаник и пумпи со завртки. За разлика од центрифугалните пумпи, кои можат да ја изгубат ефикасноста со подебели течности, пумпите со позитивно поместување ја движат течноста во дискретни, затворени волумени, одржувајќи конзистентна брзина на проток без оглед на вискозноста. Пумпите за запчаници, со нивните запчаници кои се испреплетуваат, и пумпите со завртки, со нивните спирални ротори, се специјално дизајнирани да се справат со отпорот поврзан со дебели течности како масла, сирупи и тиња. Овие пумпи се особено ефикасни во индустриите како преработка на храна, петрохемиски и управување со отпад, каде ефикасно и сигурно ракување со вискозни течности е клучен услов.

Стапи во контакт

Запознајте нè

1-1-401, замок Хаилијанг, улица Лиуханг, зона за висока технологија, град Џининг, провинција Шандонг, Кина

Јавете ни се

+ 86 150 539 47199

Email нас

george@topkitparts.com

Купувачка кошничка
Добијте брза понуда
Удобно е нашиот персонал за услуги на клиентите да ве контактира навреме
Кликнете или влечете датотеки во оваа област за да испратите. Може да испратите најмногу 2 датотеки.
Поставете слика од хидрауличната пумпа што ви треба
За брзо да ја пронајдете хидрауличната пумпа што ви треба, не заборавајте да го дадете моделот на брендот и сликата на хидрауличната пумпа